O mně

Narodila jsem se roku 1978 v Pardubicích. Prožila celkem normální dětství a vychodila gymnázium. Po vystudování magisterského studia Zdravotních věd v oboru Optometrie na LF MU v Brně jsem pracovala 5 let ve farmaceutické společnosti.

   Následovalo nejkrásnější období mého života, dvě mateřské dovolené za sebou. Děti mi úplně změnily život, nejen ten každodenní. Začala jsem se dívat na svět jinýma očima, najednou byly jiné priority. Co dříve bylo důležité, stávalo se nepodstatným a naopak.

   V tomto období jsem si vzpomněla na dávnou touhu kreslit a malovat. Absolvovala jsem kurz kreslení tužkou a už mě to nepustilo. Následovaly další kurzy: pastel, akvarel, reálná kresba, akryl v plenéru.

   Zlomovým krokem pro mě bylo rozhodnutí absolvovat třídenní kurz olejomalby u pana malíře Pavla Kočičky. Byl to neskutečný zážitek poddat se těm nádherným barvám. Práce se štětci a špachtlí mě naprosto pohltila. Po třech dnech malování jsem si odvezla nejen krásný obraz, ale i vědomí, že mě olejomalba bude provázet celý život.

   Začala jsem malovat, darovala obrazy v rodině, přátelům a dostala vynikající nápad. Dělat to, co mě baví,  naplno. Udělat si z koníčka práci a tím pádem i práci koníčkem.

   Teď jsem tu se svými obrazy pro vás všechny. Užijte si prohlídku obrazů v mé galerii, a pokud vás něco z mé práce zaujme a osloví, budu se těšit, že mě zkontaktujete.

 

                                                                     Linda Vytlačilová, malířka obrazů

Malíř Pavel Kočička:   

   „Společné malování s paní Lindou byl příjemný zážitek. Brzy bylo zřejmé, že Linda tvoří srdcem. Neláme si s malováním hlavu. To, co cítí uvnitř, dokáže osobitým stylem přenášet na plátno a má z toho radost. Zejména její olejomalby, v nichž používá silné pastózní vrstvy barvy, mají silný emocionální náboj ne nepodobný van Goghovu stylu. Linda ale vědomě nenapodobuje. Světlo a barvu v sobě cítí přirozeně. Stále se zlepšující technika jí umožňuje rychlými tahy štětce a špachtle vyjádřit život, jeho radost a pohodu na jedné straně a sílu a napětí na straně druhé. Bude zážitek sledovat její další tvorbu. Věřím, že nejen pro mě.“

Užijte si prohlídku obrazů v mé galerii a pokud vás něco z mé práce osloví, budu se těšit, že mě kontaktujete.

                                                                                                Linda Vytlačilová, malířka obrazů